שיאצו לנשים בהריון

נשים רבות פונות אליי בשאלה האם מומלץ לקבל טיפולי מגע בכלל ושיאצו בפרט במהלך ההריון.
הן מביעות את חששן שמא ייגרם נזק לעובר או שתתפתח לידה מוקדמת.
אני מסבירה ומרגיעה אותן, טיפול שיאצו הנעשה ע"י מטפל/ת מוסמך לטיפול בנשים בהריון הינו טיפול מועיל מאוד, משחרר ומרגיע, מפיג מתחים, מרפה מכאובים ומקל על התחושות המתחוללות בגוף עקב השינוי במרכז הכובד של הגוף.
מטפל מוסמך יודע בדיוק היכן מותר וכדאי לגעת וללחוץ והיכן לא.

במהלך הטיפול אני עובדת על האזורים המושפעים ביותר מהשינויים הללו, גב, עורף, אגן ומפרקי הירכיים.
הטיפול נעים ומשפיע על המטופלת גם ברמה הרגשית, עוזר לה לקבל את השינויים בגופה בשמחה ובאהבה ולהתחבר לעובר המתפתח בתוכה, מאפשר לגוף רגיעה ומגביר את המודעות.
הטיפול מעלה את רמת האנרגיה, מקל על המתחים וההתכווצויות הנוצרים בשרירים ומשפר את הניקוז הלימפטי ולכן מוריד באופן משמעותי נפיחות ובצקות הנוצרת בגפיים.

במהלך ההריון הגוף עובר שינויים רבים, מתרחב ומשתנה בכדי להכיל את העובר, ובעקבות כך נוצרים לחצים חדשים בגוף: בגב, בצלעות, בבטן, באגן ובמפרקי הירכיים.
בשליש השלישי לעיתים מתלוות לכך תחושות חדשות כמו צרבת, לחצים במפשעה וקשיים במציאת תנוחת שינה נינוחה.
טיפול שיאצו בזמן ההריון מקל על הגוף להכיל את השינויים האלה ע"י שחרור האזורים הכאובים והתפוסים, משפר את זרימת הדם וע"י כך משחרר את עומס הבצקות, משפר את חילוף החומרים, מפחית מתחים ומעניק שלווה וחיבור בין הגוף לנפש.

כמו כן אני ממליצה למטופלות על תרגול יומי של מספר תרגילים קלים המשפרים את התנועה, היציבה והגמישות במהלך ההריון.

טיפול שיאצו במהלך ההריון מחבר את המטופלת לתהליך הקסום המתחולל בגופה ומכין אותה להגעה ללידה בתחושת שלווה, רגיעה ונינוחות בגוף ובנפש.

נשים שטופלו בשיאצו לפני ההריון יכולות להמשיך לקבל טיפולים ללא הפסקה עד הלידה, אך לנשים שלא טופלו טרם ההריון מומלץ להתחיל לקבל טיפולים החל מהשבוע ה 12 ועד בסמוך לזמן הלידה. בשליש האחרון מומלץ במיוחד לחוות טיפולי מגע על מנת להכין את הגוף ללידה ולהגיע ללידה בשלווה וברוגע ולשחרר את המתחים והחרדות המתגברים לקראת סוף ההריון.

הטיפול נעשה בלבוש מלא ובשכיבה על מזרן.
אין צורך להכין דבר, רק לפנות מעט מקום על הרצפה וללבוש משהו נוח, המטפלת תביא איתה את כל הציוד הנדרש לטיפול.

אחרי הלידה

מומלץ לחזור לקבל טיפולים אחרי הלידה בכדי לעזור לגוף לחזור לעצמו, להקל על הגוף העייף מחוסר שינה, על מכאובי שרירים שנוצרים בגב ובזרועות מנשיאת התינוק על הידיים, השבת האנרגיה לגוף אחרי הלידה, שחרור ממתחים ובעקבות כך שיפור יצירת חלב אם.

נשים שלא טופלו טרום הלידה יכולות לקבל טיפולים כששה שבועות אחרי הלידה, נשים שטופלו בזמן ההריון יכולות לקבל טיפולים גם קודם אך כל מקרה לגופו ואתן מוזמנות ליצור קשר להתייעצות.

לידה קלה 🙂

אני מזמינה אותך לבקר בדף שיאצו כדי ללמוד עוד על משמעות הטיפול הנפלא הזה כמו כן תוכלי לקרוא על יוגה להריון בדף הבא.