שיאצו

שיטת טיפול יפנית שבה ע"י לחיצות עדינות מעורר המטפל את האנרגיה הטבעית של המטופל ומשתמש בה לריפוי המחלה. (פירוש השם ביפנית לחץ אצבע).

טיפול שיאצו הינו בעל השפעה חיובית ומעוררת במישור הפיזי (חולשה ועייפות, מערכת החיסון, מחזור הדם, מערכת הנשימה, מחלות אורטופדיות, עמוד שדרה, מפרקים, כאבי ראש, צוואר וגב, שיפור התנועה, היציבה והגמישות) וגם ברמה הנפשית (תורם להרגעת והפגת מתחים, מודעות עצמית, יציבות ובטחון).  

 בשנים האחרונות אנשים רבים סובלים מתופעות והפרעות שונות הגורמות להם להרגיש ש"משהו לא בסדר" איתם מבחינה נפשית או פיזית אך הם לא חשים חולים מספיק על מנת לפנות לטיפול רפואי.

חלקם פנה לטיפול אך התאכזב מהטיפולים שיש לרפואה המערבית להציע והם בוחנים את השיטות המזרחיות כגון: אקופנקטורה, עיסוי, שיאצו, מדיטציה ועוד.

הגישה הבסיסית של הרפואה המזרחית היא לשים דגש על הכוחות הטבעיים לריפוי עצמי ולפתח ריפוי שיהיה בהרמוניה מלאה עם כל גופו והוויתו של המטופל.

שיאצו היא אחת משיטות הרפואה המזרחית שהתקדמה רבות בריפוי זה.
שיאצו הינה שיטת טיפול פיזית שהתפתחה ביפן במאה העשרים, מקורה בטכניקות סיניות עתיקות לטיפול רפואי : דו-אין ואנמה.
דו-אין דומה מאוד ליוגה ואנמה דומה לעיסוי מערבי.
השיאצו מבוסס על מערכת שלמה של הרפואה המזרחית שמסבירה את הגוף האנושי במונחים של רשת מרידיאנים שדרכם זורמת אנרגית החיים המכונה קי ביפנית.
אם זרימת הקי במרידיאנים שוטפת, האדם בריא. אם הזרימה הופכת עצלה ואיטית, האדם נעשה חולה.
אופי הזרימה מנותח על בסיס התפיסה הסינית של הדואליות של הין והיאנג לשני מצבים המכונים קיו וג'יצו.
במצב קיו הזרימה עצלה ואיטית ותפקודי הגוף מתקהים ומתעממים ובמצב ג'יצו הזרימה מהירה מדי ותפקודי הגוף פועלים פעילות יתר.
שיטת ריפוי שאינה מביאה בחשבון שני מצבים אלה יכולה רק לעכב את התפקודים האיטיים ולעורר את התפקודים ההיפר אקטיביים.

שיאצו הינה דרך נפלאה לטפל במחלות ויותר מכל למנוע מחלות. טיפול רפואי קונבנציונלי מתבצע רק בעת מחלה ואין תרופה שיכולה להבטיח לנו שלעולם לא נחלה אם נשתמש בה.
גם חיסונים אינם מונעים מחלה אלא משמידים את החיידק לפני שהוא מייצר זיהום, כמו כן לאחר קבלת חיסון עשויות להיות תופעות לוואי וסימנים קלים של המחלה אותה אנו מנסים למנוע.
אם אין זיהום, התרופה אינה מועילה ובמידה מסוימת אף מזיקה לאנשים שמצבם הגופני חלש מלכתחילה.
שילוב שיאצו עם תזונה מאוזנת בחיי היומיום שלנו ישמור על בריאות תקינה. התזונה היא שורש הבריאות הטובה כיוון שהאוכל הוא זה שמזין את החיים.
כדי שהגוף ירוויח מתזונה מאוזנת חשוב שנאכל את המזון כשאנו רגועים, כדי שהוא יתעכל בצורה נאותה. הדרך שבה אנו אוכלים ומעכלים את המזון מושפעת ישירות מהסביבה החברתית שלנו, כך שבמידה רבה בריאותינו תלויה ביחסי אנוש תקינים ומשקפת אותם.

בסביבה הלחוצה בה אנו חיים מאוימת מערכת יחסי האנוש שלנו בהתמדה. אנו מושפעים באופן ישיר ונושאים עימנו פגמים פיזיים ונפשיים כתוצאה מכך.
טיפולי שיאצו יכולים לספק לנו את ההזדמנות להיות מודעים לעיוותים הפיזיים והחברתיים כאחד. אם אדם נהנה מטיפול שיאצו, סביר להניח שהוא יקיים יחסי אנוש טובים ומאוזנים מאחר והתנהלותו תהיה רגועה ושלווה יותר.
אם אדם אינו חש בנוח, ייתכן שמתח הנוצר על ידי הסביבה החברתית שלו מהווה גורם לחוסר התפקוד הפנימי שלו. בשני המקרים, השיאצו יכול לספק אמצעים לאימוץ וליצירה של יחסי אנוש טובים יותר החיוניים לבריאות טובה.

כשאנו בריאים בגוף ובנפש אנו מגיבים לסביבה החיצונית באופן טבעי וחיובי.
בשיאצו המטפל והמטופל יוצרים יחסי אנוש חמים וטובים באמצעות מגע ולחיצות בגוף ועל ידי כך שהם הופכים רגישים יותר זה לזה. חוסר נוחות נפשית ורגשית יכול לבוא לידי ביטוי מיד באמצעות מגע של העור.
חוסר נוחות זה הנוצר ע"י הלחץ והמגע עשוי להגביר את מודעות המטופל לכוח הריפוי העצמי הטבעי שלו.

 

אני מגיעה לטיפולי שיאצו עד הבית באזור המרכז, כמו כן ניתן להגיע אליי לקליניקה במרכז תל אביב.
הטיפול מתבצע בשכיבה על מזרן, בלבוש מלא ואורך כשעה.

לפרטים נוספים ושאלות צור קשר.